REKMER Girişimcilik Eğitimleri 2. Dönem Lansmanı Gerçekleştirildi Semih Ceyhan | 23 Mart 2015 - 13:40

TÜBİTAK’ın desteğiyle REKMER tarafından düzenlenen Girişimcilik Eğitimi’nin 2. dönem açılışı 16 Mart 2015 günü gerçekleştirildi.  Yapılan mülakatlar neticesinde yeni dönemde eğitime katılmaya hak kazanan 60 öğrencimize program tanıtıldı ve bir önceki dönemde eğitimi başarıyla tamamlayan öğrencilerimize katılım sertifikaları bizzat hocalarımız tarafından verildi.

Açılışa Rektörümüz Prof. Dr. Metin Doğan ve Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Mehmet Barca ve Prof. Dr. Fatih Vehbi Çelebi, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Selami Akkuş başta olmak üzere pek çok hocamız ve öğrenciler katıldı. Rektörümüz Prof. Dr. Metin Doğan yaptığı konuşmada girişimciliğin ülkemiz ve üniversitemiz için önemini belirtirken, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Mehmet Barca yeni nesil üniversitelerin eğitim ve araştırmadan çok girişimciliğe odaklandığını, iş arayan değil iş üreten bireylerin yetiştirildiğini vurguladı.

Programda konuşma yapan REKMER Müdürü Doç. Dr. Erdal Akdeve eğitimlerin dünü ve bugününü, üniversitemizin girişimci altyapısını geliştirmeye katkısını ve önemini anlattı. Önümüzdeki dönemlerde bu eğitimlerin devam edeceğinin altını çizen Erdal Akdeve, her geçen gün önemi artan girişimcilik konusunda REKMER olarak farkındalık yaratmaya ve öğrencilerimize destek olmaya devam edeceklerini belirtti. Ayrıca, geçtiğimiz dönem eğitimlere katılan Kazım Bayram ve Mustafa Kürşat Şahiner geliştirdikleri proje ve iş fikirlerini tanıttılar.

TÜBİTAK desteğiyle REKMER tarafından ikincisi düzenlenen bu eğitimlerle katılımcıların girişimcilik konusunda gerekli kavramsal altyapıyı öğrenmeleri ve bu teorik bilgileri pratik hayata nasıl uygulayabileceklerini görmeleri sağlanacaktır. Toplam 3 ay sürecek olan programa her disiplinden lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencileri ile akademik personelimiz katılacaktır.  Eğitimler hem akademiden hem de özel sektörden isimlerden oluşan deneyimli bir kadro tarafından verilecek olan eğitimler önümüzdeki dönemlerde de devam edecektir.

Bir Sorunuz mu Var?

Hizmetlerimiz ile ilgili bilgi almak için bizimle iletişime geçin!