YBÜ-REKMER VE TÜRKSAT İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALADI Semih Ceyhan | 24 Ekim 2014 - 16:52

Yıldırım Beyazıt Üniversitesi  Küme Akademisi ve Rekabet Araştırmaları Merkezi (REKMER) ve TÜRKSAT A.Ş.’nin ortaklığında PMI (Project Management Institute) tarafından düzenlenen  PMP (Project Management Professional) Sınavı’na yönelik hazırlık eğitimleri düzenlenmesi için protokol imzalanmıştır. TÜRKSAT Genel Müdürü Ensar Gül ile Rektörümüz Prof. Dr. Metin Doğan arasında imzalanan protokol törenine Rektör Yardımcısı ve İşletme Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Barca ve İşletme Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Erdal Akdeve katılmıştır.

PMI proje yönetimi alanında profesyonellik adına standartları belirleyen, araştırmalar yürüten, eğitimler sağlayan ve fırsatlar sunan ABD merkezli ve dünyanın pek çok ülkesinde proje yöneticileri yetiştiren bir kuruluştur. Enstitünün amacı, proje yöneticilerinin bilgi ve becerilerini artırarak bir taraftan bireysel kariyerlerine katkıda bulunmak, diğer taraftan iş performanslarını artırarak organizasyonlarına kattıkları değeri yükseltmektir.

TÜRKSAT ile imzalanan protokol ile; proje yönetimi alanındaki kalite, tecrübe ve bilgi birikimini artırmak adına düzenlenen bu eğitimler, kamu ve özel sektörde proje yönetimine ilgi duyan her kesimin katılımına açık olacaktır.

Önümüzdeki Aralık ayının başında ilk eğitim programı verilmeye başlanacaktır. Eğitim programının detayları www.rekmer.org adresinde yayınlanacaktır.

Bir Sorunuz mu Var?

Hizmetlerimiz ile ilgili bilgi almak için bizimle iletişime geçin!